Kuchnie systemowe- co i jak ?

Kuchnia stanowi serce każdego domu i powinna spełniać wszelkie oczekiwania każdego z jej użytkowników jednocześnie. To pomieszczenie, w którym witamy każdy kolejny dzień podczas porannej kawy i śniadania, miejsce, w którym przygotowujemy posiłki.

Wymagania stawiane kuchni uwarunkowane są przede wszystkim naszym trybem życia, poczuciem estetyki, a także ilością docelowych użytkowników
Wybierając kuchnie należy zastanowić w się co tak naprawdę według Ciebie sprawia, że kuchnia jest funkcjonalna.
Należy pamiętać o podziale na strefy robocze, o których znaczeniu pewnie czytałaś już niejeden artykuł, ale przede wszystkim rozważ to pytanie w oparciu o TWOJE prywatne odczucia i doświadczenia. Czy dotychczasowy układ, ilość szafek, szuflad i innych elementów w kuchni jest dla Ciebie satysfakcjonujący? Czy potrzebujesz większej ilości blatów roboczych i miejsca do przechowywania? Czy myślałaś o zabudowaniu szafek po sam sufit? Jakim stylem przewodnim można opisać Twój dom? Czy lubisz odważne kolory odzwierciedlające Twój charakter, a może wolisz postawić na neutralne


Jak wygląda zakup kuchni modułowych przez Internet?

 

Krok pierwszy: pomiary


Należy zacząć od dokładnego zmierzenia całej przestrzeni kuchennej w której umiejscowimy szafki. Na podstawie istniejących przyłączy zaplanuj, w którym miejscu umiejscowisz zlewozmywak, zmywarkę, kuchenkę, lodówkę i inne sprzęty AGD, w które planujesz zaopatrzyć kuchnię. Najlepiej, jeżeli rozrysujesz plan pomieszczenia i interesujący Cię układ szafek z już uwzględnionym wyposażeniem. Wówczas, gdy oszacujesz pozostałą, dostępną ilość wolnej przestrzeni pozostaje wybór rodzaju szafki w odpowiednim rozmiarze.

Krok drugi: ustawienie i rozmieszczenie szafek, blatów i sprzętów
Korpusy szafek dolnych mają wysokość przeważnie ok 71cm. Ważne! Pamiętaj, aby do tej wysokości doliczyć wybraną przez Ciebie wysokość nóżek (10cm lub 15cm) oraz wysokość dedykowanego blatu . Głębokość standardowych szafek stojących wynosi ok 49cm, natomiast wysokich słupków do zabudowy lodówki i różnych sprzętów AGD wynos ok. 58cm. Są to wymiary w przybliżeniu- na stronach produktów piszemy dokładne wymiary.

W przypadku szafek wiszących najmniejsza z dostępnych szerokości także wynosi 15cm, natomiast największa 80cm. Korpusy dostępne są w kilku wysokościach, a także szafki uzupełniające, nadstawki nad słupki oraz szafki okapowe .

W kuchniach systemowych dostępne są klasyczne szafki z uchylnymi frontami, szufladami, słupki do zabudowy lodówki, piekarnika i mikrofalówki, szafki narożne, przeszklone witryny, a nawet szafki z okapem. !


Krok trzeci: wybór blatu i cokołu


Ostatnim krokiem podczas zamawiania kuchni jest wybór blatu oraz określenie jego długości. Blaty występują w określonych długościach ale na życzenie klienta możemy je zawsze podciąć. Uzupełnij swoją aranżację cokołami, panelami ściennymi i wieńcem oświetleniowym, które dadzą wrażenie pełnego dopracowania. Jak to mówią- piękno tkwi w szczegółach.


Krok czwarty:


Dodatki: Jeśli dobierzemy już szafki, określimy długość blatu musimy pomyśleć o niewielkich ale jakże ważnych detalach. Ponieważ elenety montarzowe są w zestawie , tym nie musimy się przejmować.
Pamiętać musimy o następujących elementach:
- listwy szczelinowe na łączeniach blatu
- listwy zakończeniowe na zakonczeniach blatu
- ociekarka (jeśli dany producent oferuje)
- hamulce i ciche domyki szuflad

Już wiesz, że zakup kuchni przez Internet wcale nie jest taki trudny. Co więcej, to dla Ciebie bardzo duża oszczędność czasu, decyzję podejmujesz we własnym tempie i samodzielnie, a przede wszystkim - nic Cię nie ogranicza, ponieważ na wyciągnięcie ręki czekają na Ciebie setki ofert. Kuchnie modułowe od firmy KAM są wysokiej jakości i z dostępnych brył stworzysz swoją kuchnię "na wymiar" o połowę taniej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl